I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego

05.03.2019

I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Spelling Challenge"

       I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Spelling Challenge" odbyła się 1 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach. Uczniowie oraz ich opiekunowie zostali powitani przez p. Marię Bylinka - dyrektora szkoły oraz p. Katarzynę Jędrusińską - pomysłodawcę i organizatora konkursu.W konkursie wzięło udział 12 piątoklasistów z 4 szkół podstawowych z terenu gminy. Sam fakt, że zostali oni wyłonieni do reprezentowania swoich szkół świadczy o ich mistrzowskim poziomie, co zostało podkreślone przez organizatora. Dyrektor szkoły podziękowała również opiekunom za czas i wysiłek włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.Uczestnicy wykazali się wzorcową znajomością zasad pisowni, literowania oraz słownictwa. Mimo towarzyszącego im stresu świetie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi polegającymi na pisaniu ze słuchu, literowaniu, układaniu wyrazów czy odnajdywaniu i poprawianiu błędnie zapisanych wyrazów.Uczestników oceniało jury w składzie: p. Aleksandra Biedroń-Pawlak, p. Anetta Janczak oraz p. Julia Mroczkowska. Ze względu na bardzo wyrównany poziom przyznano pięć nagród:I miejsce:    Iga Kuwerska - MoszczenicaII miejsce:   Kacper Słowianek - Baby                    Aleksandra Jagodzińska - Moszczenica                    Antonia Pawlak - Jarosty                   Magdalena Makowska - JarostyNagrody dla zwycięzców oraz podziękowania dla opiekunów w imieniu Wójta Gminy Moszczenica wręczyła p. Katarzyna Kaźmierczak - podinspektor ds. oświaty. Zdaniem nauczycieli i uczniów konkurs odbył się w przyjaznej atmosferze i mile widziana jest jego kolejna edycja.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu  w piłce siatkowej

05.03.2019

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej

       Uczennice rocznik 2004-2005 brały udział w Mistrzostwach Powiatu  w piłce siatkowej. W wyniku sportowej rywalizacji drużyna dziewcząt w składzie: Maria Baranowska, Maja Bąbol, Patrycja Nowak, Maja Nowak, Julia Cybula, Klaudia Gronowska, Natalia Sońta, Julia Serafin, Weronika Serafin, Klaudia Fałek,  Sandra Godala zajęła 7 miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Choinka Szkolna 2018/2019

09.02.2019

Choinka Szkolna 2018/2019

     W sobotę 9 lutego w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Uczniowie klas 0-IV bawili się od godziny 10.00 do 14.00 natomiast klasy starsze od 15.00 do 19.00. Uczniowie klas młodszych mogli zobaczyć bajkę w wykonaniu klasy III, którą prezentowali z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniów zabawiał profesjonalny DJ. Na sali pojawił się wielki miś, który zafascynował uczestników zabawy. Dla wszystkich uczestników rodzice przygotowali poczęstunek.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu oddziału przedszkolnego.

04.02.2019

Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu oddziału przedszkolnego.

         25 stycznia  w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego z zaangażowaniem przygotowywały się do tego ważnego dnia. Samodzielnie wykonały zaproszenia, upominki oraz dekoracje. Podczas spotkania z najbliższymi zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwszą część stanowiła inscenizacja „Bajka dla Babci”. Druga obejmowała wiersze przeplatane piosenkami. Po części artystycznej dzieci zaprosiły gości na słodki  poczęstunek.

Czytaj więcej...

Dyskoteka klas VI-VIII

04.02.2019

Dyskoteka klas VI-VIII

         25 stycznia 2019 r. najstarsi uczniowie z naszej szkoły zorganizowali szkolną dyskotekę. Wykazali przy tym niezwykły talent taneczny, jak i organizatorski. Uczniowie chętnie włączali się do licznych zabaw. Tradycją stały się już "Gorące krzesła" czy "Limbo". Nie zabrakło też innych rozrywek typu Belgijka, taniec na gazecie czy "3 kolana jedna ręka". Dziękujemy wszystkim przybyłym i mamy nadzieję, że bawiliście się wyśmienicie.

Czytaj więcej...

Jasełka dla społeczności lokalnej.

15.01.2019

Jasełka dla lokalnej społeczności.

      W dniu 13 stycznia 2019 r. odbył się występ jasełkowy dla lokalnej społeczności w Kościele Parafialnym im. Maksymiliana Kolbego w Babach-Kiełczówce. Występ ten był prezentowany 19 grudnia 2018 r. w naszej szkole. Tradycją od dawien dawna jest, że uczniowie prezentują również swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Ksiądz proboszcz Bogdan Heliński rokrocznie zaprasza naszych uczniów, aby mogli zaprezentować się w kościele. Wówczas uczniowie naszej szkoły przybywają całymi rodzinami, aby zobaczyć przedstawienie. Z tego faktu cieszy się ksiądz proboszcz i całe grono pedagogiczne naszej szkoły.  

Czytaj więcej...

WOŚP w naszej szkole.

14.01.2019

WOŚP w naszej szkole.

    Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członkowie szkolnego koła wolontariatu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły w dniach  10 i 11 stycznia. Łącznie zebrano 400,70zł. Przypominamy, że w 2019r. pieniądze zebrane przez WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w wojewódzkim finale szachowym.

11.01.2019

V miejsce uczniów naszej szkoły w wojewódzkim finale szachowym.

        Tuż przed świętami 18.12.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Finale Wojewódzkim w szachach organizowanym w Zgierzu. Drużyna w składzie: Stanisław Hejduk- szachownica I, Gracjan Sierociński- szachownica II, Jakub Socha- szachownica III, Oliwia Śmiechowicz- szachownica IV oraz Michał Ignatowicz jako rezerwowy rozegrała 7 rund, zdobywając 7 punktów. Wśród 11 drużyn z całego województwa łódzkiego zajęła 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesów młodym szachistom.

Czytaj więcej...

Jasełka krakowskie w naszej  szkole.

07.01.2019

Jasełka krakowskie w naszej szkole.

            W dniu 19 grudnia 2018 r. odbyły się Jasełka, które przeniosły nas w okolice prastarego Krakowa. Przedstawienie przygotowali  uczniowie klasy IVb i V pod kierunkiem pani Iwony Jędrzejczyk. Przygody smoka Baltazara, jego przyjaciela Bartoliniego i czyhającego wroga Don Pedro  były motywem przewodnim przedstawienia. Uczniowie nawiązywali do fragmentów legend krakowskich i bajki o smoku wawelskim. Podczas występu nie zabrakło diabłów i pana Twardowskiego, który już dawno zbłądził i znalazł się po „nieczystej stronie mocy”. Przedstawienie Jasełkowe uświetnił występ chóru z kl. IV-VIII pod kierunkiem pani Marii Bylinki, dekoracjami zajęła się p. Elżbieta Królikiewicz. Publiczność miała okazję wysłuchać pięknych, polskich kolęd. Wśród zaproszonych gości znaleźli się  Pan Wójt Gminy Moszczenica- Marceli Piekarek, Pani Wizytator- Aneta Cichoń,  Ksiądz Proboszcz- Bogdan Heliński ,W-ce Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Małgorzata Śmiechowicz oraz przedstawiciele Rady Rodziców pod przewodnictwem Pani Aleksandry Cybuli oraz sołtysi , przedstawiciele rad sołeckich i rodzice.  Jasełka zostaną zaprezentowane ponownie dla szerszej publiczności w Kościele Parafialnym Św. Maksymiliana Kolbego w Babach 13 stycznia 2019 r. po mszy o godz. 11.30.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji ,,Wigilia dla zwierząt''

19.12.2018

Podsumowanie akcji ,,Wigilia dla zwierząt''

      W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska w Piotrkowie Trybunalskim.  Celem akcji było propagowanie idei wolontariatu wśród uczniów i uwrażliwienie ich na  los zwierząt ze schroniska. Akcja została przeprowadzona przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu PROMYK, którego opiekunem jest p. Adamina Marek-Kot.  Za wszystkie day serdecznie dziękujemy.    Lista produktów: Karma dla psów (małe puszki)     20 szt.Karma dla psów (duże puszki)      24 szt.Karma dla kotów (małe puszki)    23 szt.Karma mokra Pdigree                    3 szt.Karma sucha Lelix  dla kota          1 szt.Miski dla psów                                3 szt.Piłki  gryzaki dla psów                    6 szt.

Czytaj więcej...

,,Wszystkie Kolory Świata'' - prezentacja lalek

18.12.2018

,,Wszystkie Kolory Świata'' - prezentacja lalek

    W piątek 13 grudnia na specjalnym apelu zostały zaprezentowane lalki, które uszyli uczniowie naszej szkoły w ramach programu UNICEF ,,Wszystkie Kolory Świata''. Cechowała je różnorodność i pomysłowość.  Następnie prace zostały przekazane na aukcję, która odbyła się 15 grudnia w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Babach. Tam dzięki życzliwości księdza proboszcza członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,PROMYK'' sprzedawali lalki za minimum 10zł. W sumie sprzedanych zostało 56 prac i zebrano 877,40zł. Druga aukcja odbędzie się na styczniowych zebraniach z rodzicami. Cała kwota zostanie przekazana na szczepionki dla dzieci w Afryce. Akcję nadzoruje opiekun SU  i Szkolnego Koła Wolontariatu p. Adamina Marek-Kot.

Czytaj więcej...

Posumowanie ,,Polacy Kresowym Rodakom''

18.12.2018

Posumowanie akcji ,,Polacy Kresowym Rodakom''

            W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach łączymy propagowanie patriotyzmu w młodym pokoleniu  oraz idei wolontariatu. W roku szkolnym 2018/2019, podobnie jak w roku ubiegłym, nasza  szkoła  ofiarnie wsparła  akcję „Polacy Kresowym Rodakom. Zbiórka bożonarodzeniowa dla kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich” . W listopadzie uczniowie , pracownicy szkoły przynosili dary dla naszych Rodaków, którzy w trudnych warunkach pozostali  na wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej. Akcja „Polacy Kresowym Rodakom. Zbiórka Bożonarodzeniowa dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich” polegała na zbieraniu produktów żywnościowych oraz produktów chemicznych używanych w gospodarstwie domowym. Dary kierowane są do kombatantów, ich rodzin. Jest to znak naszej pamięci o Tych, którzy zostali tam na Kresach i wdzięczności za piękne świadczenie o polskości tamtych ziem .Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za dary i piękne, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne!!! Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Iwona Jędrzejczyk. 

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

12.12.2018

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Czytaj więcej...

Gminne drużynowe zawody w szachy.

17.12.2018

Gminne drużynowe zawody w szachy.

       29 listopada 2018r. odbyły się Gminne drużynowe zawody w szachy.I miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Stanisław Hejduk, Gracjan Sierociński,Jakub Socha i Oliwia Śmiechowicz.        7 grudnia 2018r. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę Moszczenica w powiatowych zawodach w szachy zdobywając II miejsce, które przechodzi dalej na Półfinał Wojewódzki.     13 grudnia 2018r. w Gorzkowicach odbył się Półfinał Wojewódzki w szachy i znów drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce i tym razem będziemy reprezentować powiat piotrkowski w Finale Wojewódzkim w Zgierzu.

Czytaj więcej...

KWESTA ŚWIĄTECZNA

10.12.2018

Kwesta świąteczna na rzecz szkoły

      Rada Rodziców, Dyrektor, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informują, że dn. 16.12.2018r. przed i po Mszach św. w naszym kościele parafialnym odbędzie się kwesta świąteczna na rzecz szkoły przeprowadzona przez rodziców uczniów. Po raz kolejny, dzięki uprzejmości i życzliwości Księdza Proboszcza, możemy zwrócić się do wszystkich parafian o wsparcie finansowe. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę placu zabaw przy szkole. Dodatkowo odbędzie się sprzedaż laleczek wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji UNICEF „Kolory świata” Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży laleczek zostaną przekazane na pomoc dzieciom w krajach trzeciego świata.Z góry gorąco dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i szczodrość.

Czytaj więcej...

Wycieczka kl. VII i VIII do Warszawy.

07.12.2018

Wycieczka kl. VII i VIII do Warszawy.

           W dniu 3 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VII i VIII  Szkoły Podstawowej im . Janusza Korczaka w Babach udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach edukacji patriotycznej. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwała wychowawczynie klas – p. Iwona Jędrzejczyk i p. Katarzyna Jędrusińska oraz katechetka - p. Żaneta Olejnik. Celem wycieczki było kształcenie tożsamości narodowej,  rozwijanie wrażliwości patriotycznej i estetycznej, poznanie ciekawych zakątków kraju takich jak  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Cmentarza Powązkowskiego czy gmachu Sejmu. W muzeum Polin zapoznaliśmy się z historią i kulturą żydowską, poznaliśmy różne oblicza dziejów ludności żydowskiej ze szczególnym uwzględnieniem postaci Janusza Korczaka, który jest patronem naszej szkoły.  W planach było również zwiedzanie gmachu Sejmu RP. Pani przewodnik przypomniała historię polskiego parlamentaryzmu, a także opowiedziała o pracy senatorów i posłów. Potem udaliśmy się do Sali Plenarnej Sejmu RP, aby tam zapoznać się z głównym aspektem pracy Sejmu jakim jest proces legislacyjny oraz dowiedzieliśmy się o prawach i obowiązkach parlamentarzystów. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali poszczególne obiekty, zgodnie ze specyfiką każdego miejsca zachowywali powagę, ciszę i spokój. Nie zabrakło też chwili zadumy.  

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

07.12.2018

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego / Wyniki XIX edycji powiatowego konkursu literackiego

           23 listopada 2018 sześciu uczniów kl. VIII wzięło udział w  szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Pięciu z nich: Kajetan Frątczak, Natalia Sima, Patrycja Nowak, Natalia Sońta i Wiktor Hejduk zakwalifikowało się do etapu rejonowego, który odbędzie się w styczniu.             23 listopada ogłoszono wyniki XIX edycji powiatowego konkursu literackiego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrowie Tryb. "Kiedy myślę Polska...". Miło nam poinformować, iż uczennica klasy VIII naszej szkoły Natalia Sima zdobyła w tym konkursie II miejsce i otrzymała nagrodę.Uczennicę przygotowała polonistka Agnieszka Czechowska.

Czytaj więcej...

Sukces Kaliny Jędrzejczyk w Ogólnopolskim KOnkursie Poezji ,,Myśmy wciąż do Niepodległej szli ...”.

03.12.2018

Sukces Kaliny Jędrzejczyk w Ogólnopolskim KOnkursie Poezji ,,Myśmy wciąż do Niepodległej szli ...”.

     Kalina Jędrzejczyk, uczennica kl. 1 SP im. Janusza Korczaka w Babach zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji „Myśmy wciąż do Niepodległej szli ...”. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Delta ” zaprosiło uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szkół artystycznych, z terenu całej Polski do udziału w konkursie poetyckim pod hasłem : „Ojczyzno droga i luba (...) niewart Ciebie, niewart życia, kto w niewoli żyć może!”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krótkiego wiersza dotyczącego powyższego przesłania. Konkurs był zwieńczeniem obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczennica SP w Babach zakwalifikowało się do grupy 10 finalistów klas I-III i otrzymała zaproszenie do II etapu konkursu, aby powalczyć o nagrody i tytuł Laureata. Zadanie polegało na zaprezentowaniu swojego wiersza przed jury, które oceniało finalistów w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym w dniu 26 listopada br.. Dwudniowy pobyt w Bałtowie w dniach 26-27 listopada br. był nagrodą dla wszystkich finalistów z całej Polski. - Oprócz Kaliny w w/w konkursie startowała Natalia Sima z kl. VIII , której wiersz był równie piękny i świadczył o jej niezwykłej dojrzałości emocjonalnej - dodaje p. Iwona Jędrzejczyk, nauczycielka historii i inicjator udziału w konkursie. Wiersze wszystkich finalistów zostaną opublikowane w specjalnie przygotowanym tomiku poezji, w formie papierowej i elektronicznej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Gratulacje dla Kaliny !!!

Czytaj więcej...

Andrzejki 2018

30.11.2018

Andrzejki 2018

30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski i Samorząd Świetlicy. Wyśmienitej zabawie towarzyszyły wróżby i konkursy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstwicielem Związku Nadpilickich Parków Krajobrazowych

26.11.2018

Spotkanie z przedstwicielem Związku Nadpilickich Parków Krajobrazowych

W piątek 16 listopada w naszej szkole gościł przedstawiciel Związku Nadpilickich Parków Krajobrazowych p. M. Sobański.Przeprowadził ciekawe zajęcia "Zwierzęta zimą" Dzieci miały okazje poznać zwyczaje zwierząt. Dowiedziały się także, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Przypomniał zasady dokarmiania zwierząt.

Czytaj więcej...

Aktualności

Zdjęcie główne

17.08.2018

Sukcesy 2017/2018

W minionym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach uczestniczyli w różnych konkursach i zawodach, osiągając wiele sukcesów.Oto ich wyniki:- Gminne Zawody w Unihokeja          – 2 x I miejsce (dziewczęta, chłopcy)-Gminny Bieg Niepodległości              - I, III miejsce kl. I-III                                                               - II miejsce kl. VII-gimnazjum- Gminne Zawody w Piłkę Ręczną       – I miejsce dziewczęta                                                               - II miejsce chłopcy- Gminne Zawody Szachowe                - I miejsce- Gminne Zawody w Piłkę Siatkową    – I miejsce dziewczęta                                                               - II miejsce chłopcy- Gminne Zawody w Piłkę Koszykową - I miejsce dziewczęta                                                               - II miejsce chłopcy- Gminne Zawody w Piłkę Nożną Dziewcząt- I miejsce- Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej – nagroda główna- Gminny Konkurs Recytatorski Poezji ks. J. Twardowskiego -  2 nagrody, 2 wyróżnienia- Gminny Konkurs Literacki „Wolontariusz” - 2 nagrody- Gminny Konkurs Recytatorski kl. I - III „Dla Niepodległej”  -  nagroda- Gminny Konkurs Ortograficzny  kl. III–  2 x I miejsce- Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Tak widzę moją Ojczyznę”- wyróżnienie- Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II polska droga ku wolności” – wyróżnienie- Międzyszkolny Konkurs piosenki Ludowej – 3 nagrody, wyróżnienie- Powiatowy przegląd Muzyczny – I miejsce-  Powiatowy konkurs Plastyczny „Najbardziej lubię rysować”- 2 nagrody, 5 wyróżnień- Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Literacki „Ryby, płazy, wodorosty – ekosystem nie jest prosty”-      III miejsce- Powiatowy Turniej Recytatorski „ Emocje zakute w słowa”- wyróżnienie- Powiatowe Zawody w Unihokeja     – II miejsce- Powiatowe Zawody w Piłkę Ręczną – IV miejsce- Powiatowe Zawody Szachowe         - III miejsce- Powiatowe Zawody w Piłkę Nożną Dziewcząt- II miejsce- Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „O pióro Dyrektora WODN” - wyróżnienie- Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – II miejsce  etap rejonowy, zakwalifikowanie do etapu  wojewódzkiego- Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO - PLANETA – nagroda, 5 wyróżnień- Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „ARCHIMEDES PLUS” – laureat II st., III st.- Ogólnopolski Konkurs Plastyczno- Literacki  „ Pani Ireno…….”   - III miejsce- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego” – wyróżnienie- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – etap rejonowy – 3 os.- Ogólnopolski Konkurs „Tu powstała Polska – tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”-  finaliści (1 z 5 zespołów)- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Wesołego Alleluja” - nagroda

Czytaj więcej...
Choinka Szkolna 2018/2019

09.02.2019

Choinka Szkolna 2018/2019

     W sobotę 9 lutego w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Uczniowie klas 0-IV bawili się od godziny 10.00 do 14.00 natomiast klasy starsze od 15.00 do 19.00. Uczniowie klas młodszych mogli zobaczyć bajkę w wykonaniu klasy III, którą prezentowali z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniów zabawiał profesjonalny DJ. Na sali pojawił się wielki miś, który zafascynował uczestników zabawy. Dla wszystkich uczestników rodzice przygotowali poczęstunek.

Czytaj więcej...
Apel SU podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019

09.02.2019

Apel SU podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019

  W czwartek 7 lutego 2019 odbył się apel podsumowujący II półrocze roku szkolnego 2018/2019.  Podsumowano wyniki akcji, które były przeprowadzane przez SU i Szkolne Koło Wolontariatu PROMYK m.in. Wigilia dla zwierząt, Góra Grosza (uczniowie kl I zdobyli I miejsce za zbiórkę największej liczby monet), Wszystkie Kolory Świata, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.    Specjalnymi Oklaskami zostali uhonorowani uczniowie z poszczególnych klas, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w I półroczu.    Wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia w konkursach np: Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z języka angielskiego i matematyki PINGWIN, wewnątrzszkolne : Kanada w obiektywie, Wiedzy o sporcie.Rozstrzygnięto konkurs o puchar dyrektora szkoły dla najlepszej klasy , który  z rąk pani dyrektor Marii Bylinki odebrał przewodniczący klasy IV b.

Czytaj więcej...
STRAJK

08.04.2019

SZANOWNI RODZICE / OPIEKUNOWIE PRAWNI Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, że nauczyciele naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Strajku Oświatowego. W związku z tym w szkole od dnia 8 kwietnia 2019r. do odwołania nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. Aktualne informacje będą zamieszczane na stronie internetowej.

Czytaj więcej...
Dyskoteka szkolna zorganizowana przez klasy IV-VI

24.10.2019

Dyskoteka szkolna zorganizowana przez klasy IV-VI.

4 października w naszej szkole miała miejsce pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez uczniów klas IV i VI. Jakże mogłoby być inaczej - świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Frekwencja dopisała, tańcom i hulańcom nie było końca. Oprócz wyczynów tanecznych uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach przeznaczonych zwłaszcza dla Panów. Serdecznie dziękujemy organizatorom, jak również rodzicom, których pomoc jak zwykle była niezastąpiona.

Czytaj więcej...
,,Wszystkie Kolory Świata'' - prezentacja lalek

18.12.2018

,,Wszystkie Kolory Świata'' - prezentacja lalek

    W piątek 13 grudnia na specjalnym apelu zostały zaprezentowane lalki, które uszyli uczniowie naszej szkoły w ramach programu UNICEF ,,Wszystkie Kolory Świata''. Cechowała je różnorodność i pomysłowość.  Następnie prace zostały przekazane na aukcję, która odbyła się 15 grudnia w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Babach. Tam dzięki życzliwości księdza proboszcza członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,PROMYK'' sprzedawali lalki za minimum 10zł. W sumie sprzedanych zostało 56 prac i zebrano 877,40zł. Druga aukcja odbędzie się na styczniowych zebraniach z rodzicami. Cała kwota zostanie przekazana na szczepionki dla dzieci w Afryce. Akcję nadzoruje opiekun SU  i Szkolnego Koła Wolontariatu p. Adamina Marek-Kot.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka