Dzień Ziemi

24.05.2019

Dzień Ziemi

Święto Ziemi jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście.Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska,wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, uświadamiania roli, jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.  Uczniowie klasy czwartej  „b” przedstawili inscenizację pt. „Ziemia –planeta ludzi, zwierząt i roślin”, w której zachęcali wszystkich, aby dbali o środowisko przyrodnicze. Dzieci w przepięknych kostiumach przygotowanych przez rodziców  zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i recytatorskie. Przedstawienie uświetniła piosenka o tematyce ekologicznej w  wykonaniu uczennicy klasy szóstej. Na występ przybyli rodzice, którzy  mieli okazję podziwiać swoje dzieci podczas części artystycznej. Dekorację, przedstawiającą las, przygotowała E. Królikiewicz. Obchody przygotowała E. Fortak- Florczyk.

Czytaj więcej...

Konkurs Recytatorski w MOK w Piotrkowie

24.05.2019

Miejsko-Powiatowy Konkurs Recytatorski w MOK w Piotrkowie Tryb.

Uczennica kl. I Kalina Jędrzejczyk i uczennice  kl. VIII :  Julia Cybula i Natalia Sima otrzymały wyróżnienia w XXIII Miejsko - Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Tryb.  W oczekiwaniu  na werdykt jury dzieci uczestniczyły w warsztatach tanecznych..Warto wspomnieć, że w   kategorii wiekowej kl. VII - III gimnazjum  przyznano jedno trzecie miejsce, pierwszego i drugiego nie było, przyznano również sześć wyróżnień, wśród nich naszym ósmoklasistkom. Dziewczyny zaprezentowały interpretację głosową dwóch wierszy każda. Uczennica kl. I  ćwiczyła pod kierunkiem wychowawczyni p.  Teresy Włodarczyk , natomiast uczennice kl. VIII przygotowała polonistka p.  Agnieszka Czechowska.. Gratulujemy wyróżnionym.

Czytaj więcej...

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

17.05.2019

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

9 maja uczniowie klasy 6 pod opieką p. Adaminy Marek-Kot, przygotowali dla społeczności szkolnej montaż słowno muzyczny poświęcony 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała podniosły charakter. Na początek w asyście pocztu sztandarowego naszej szkoły wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Pani dyrektor powitała wszystkich zaproszonych gości, uczniów i pracowników szkoły. Prowadzący przypomnieli zebranym najważniejsze informacje na temat tak ważnego wydarzenia, jakim było uchwalenie drugiej na świecie, a pierwszej w Europie Konstytucji. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. 

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS EKOLOGICZNY  „EKO-PLANETA”

17.05.2019

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY „EKO-PLANETA”

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko- Planeta”  w naszej szkole odbył się 27.02.2019 r. Do testu konkursowego  przystąpiło 8 uczniów z klasy V-e i VI-ej.        Bardzo dobry wynik uzyskała Wiktoria Nowak  (29pkt.).  Wyróżnienie zdobył  Oskar Sałata (26 pkt.), Pozostali uczestnicy konkursu tj. Kacper Myśliński (25 pkt.), Zofia Jagieło (24pkt.),Weronika Antosiak  (24 pkt.), Bartosz Myśliński  (24 pkt.),  Maja Nowak (24 pkt.), Dawid Jędrusiński (21 pkt.) i  Bartosz Zielonka (21 pkt.), otrzymali dyplomy uznania.                     

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Ekologiczno-Regionalny rok szkolny 2018/2019

14.05.2019

Gminny Konkurs Ekologiczno-Regionalny rok szkolny 2018/2019

Gminny Konkurs Ekologiczno -Regionalny odbył się 29 marca 2019r. w Szkole Podstawowejim. Św. St. Kostki  w Moszczenicy w ramach projektu „Aktywni dla regionu-przyjaźni dla środowiska”.Konkurs wiedzy ekologicznej i o regionie:kategoria wiekowa  V-VI:II miejsce – Dawid Jędrusiński III miejsce – Oskar Sałatakategoria wiekowa  VII-VIII: I miejsce – Karol Kopeć II miejsce – Julia Badek III miejsce – Patrycja NowakKonkurs plastyczny pod hasłem „ Fascynujący świat przyrody”:Nagrody : Igor Olejnik, Wiktoria Rośniak, Leon Mołdowski,  Hanna IgnatowiczKonkurs fotograficzny  pod hasłem „ Najpiękniejsze miejsca w moim regionie” :Nagrody : Dawid Jędrusiński, Julia Kowalska, Kornelia DługoszKonkurs literacki  pod hasłem „ Baśń z ekologią w tle….” :kategoria wiekowa  V-VI:I miejsce –  Maja Sierocińskakategoria wiekowa  VII-VIII:I miejsce –  Natalia Sima

Czytaj więcej...

IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

06.05.2019

IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS TRZECICH

     Dnia 26.04.2019r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny Dla Klas Trzecich. Udział wzięli uczniowie pięciu szkół podstawowych Gminy Moszczenica. Przybyli oni pod opieką nauczycielek, pod okiem których przygotowywali się do zmagań ortograficznych. Patronat nad konkursem objął i nagrody ufundował pan wójt Marceli Piekarek. Turniej ten wymyśliła i dziewiąty raz przeprowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Teresa Włodarczyk - wspierana przez panią dyrektor Marię Bylinkę. Celem tego współzawodnictwa było podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień, integracja uczniów, propagowanie kultury języka polskiego, wdrażanie do zdrowej rywalizacji, dbanie o systematyczną pracę nad poprawnością ortograficzną. Konkurs miał formę dyktanda o tematyce wiosennej. Zawierało ono różnorodne trudności ortograficzne i interpunkcyjne. W czasie oczekiwania na werdykt dzieci miały okazję nawiązać bliższą znajomość. Wspólnie udały się na poczęstunek, a potem bawiły się. Jury - w osobie polonistki p. Bożeny Nowak - Justyny po sprawdzeniu wszystkich prac przyznało następujące nagrody: I miejsce - Dominik Pietrzak - SP w MoszczenicyII miejsce - Aleksandra Woźniak - SP w BabachII miejsce - Kacper Cieślik - SP w MoszczenicyIII miejsce - Hanna Janiec - SP w BabachIII miejsce - Natalia Trawczyńska - SP w JarostachWyróżnienie - Adam Trawiński - SP w JarostachWyrónienie - Julia Rytych - SP w MoszczenicyLaureaci otrzymali nagrody książkowe. Wręczyły je: p. Katarzyna Kaźmierczak - inspektor ds oświaty w imieniu p. wójta Gminy Moszczenica oraz p. dyrektor Maria Bylinka. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki, a panie nauczycielki - dyplomy - podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Czytaj więcej...

WSPÓLNIE WYGRAJMY PODWÓRKO TALENTÓW

26.04.2019

WSPÓLNIE WYGRAJMY PODWÓRKO TALENTÓW

 Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na naszą szkołę. Wspólnie walczymy o plac zabaw dla dzieci, który może nam ufundować firma NIVEA.PL. Wystarczy, że zalogujecie się na stronie https://podworko.nivea.pl/ i zagłosujecie na naszą szkołę. Wszystkim serdecznie z góry dziękujemy za zaangażowanie.PAMIĘTAJCIE - to będzie nasz wspólny wielki sukces :)GŁOSY MOŻNA ODDAWAĆ CODZIENNIE DO 20 czerwca 2019r.https://podworko.nivea.pl/

Czytaj więcej...

Zakończenie strajku / Organizacja zajęć w szkole

12.04.2019

Zawieszenie strajku / Organizacja zajęć w szkole

                                                          ZAWIESZENIE STRAJKUDyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, że z dniem 12.04.2019r. strajk oświatowy w naszej szkole zostaje zawieszony.                                                     ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLEW dniach 15-19.04 , 23, 29-30.04.2019r. w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńcze w godz. 7.00-15.00. W dniach 24-26.04.2019r. zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

Czytaj więcej...

Egzamin ósmoklasisty

11.04.2019

Egzamin ósmoklasisty

         Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, że nauczyciele naszej szkoły podjęli decyzję o przeprowadzeniu egzaminu ósmoklasisty i uczestniczeniu w pracach zespołów nadzorujących przebieg egzaminu. Uczniowie zobowiązani są do stawienia się w szkole  w dniach:15,16,17. 04.2019r. o godz. 8.15 z dokumentem potwierdzającym tożsamość.     Wszystkim zdającym życzymy powodzenia  :)

Czytaj więcej...

STRAJK

08.04.2019

SZANOWNI RODZICE / OPIEKUNOWIE PRAWNI Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, że nauczyciele naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Strajku Oświatowego. W związku z tym w szkole od dnia 8 kwietnia 2019r. do odwołania nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. Aktualne informacje będą zamieszczane na stronie internetowej.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

11.04.2019

Gminny Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

   W dniu 29 marca 2019r. w Moszczenicy odbył się gminny konkurs pt. "Bezpeczeństwo w Ruchu Drogowym". Po eliminacjach szkolnych naszą szkołę reprezentowali: Emilia Wojtas, Stanisław Hejduk, Marcel Derendarz oraz Jakub Sójka. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu przepisów drogowych, znajomości znaków drogowych, pierwszej pomocy oraz kolejności pierwszeństwa na skrzyżowaniach. W teorii nasi uczniowie okazali się najlepsi. W części praktycznej uczniowie pokonywali tor przeszkód, który nie sprawiał większych trudności. Po podsumowaniu wszystkich punktów z części teoretycznej i praktycznej drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce i będzie reprezentowała gminę Moszczenica w eliminacjach powiatowych w Gomulinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Gminne zawody w piłkę nożną halową rocznik 2008 i młodsi.

11.04.2019

Gminne zawody w piłkę nożną halową rocznik 2008 i młodsi

      W dniu 21 marca 2019r. uczennice i uczniowie rocznik 2008 i młodsi brali udział w gminnych zawodach w piłkę nożną halową organizowanych w Moszczenicy. Dziewczęta w rozgrywkach pokonały drużynę z Moszczenicy wygrywając 5:1 i będą reprezentować gminę w powiatowych zawodach. Skład drużyny dziewcząt: Emilia Wojtas, Olga Ziółkowska, Amelia Kluba, Angelika Caban, Amelia Sałata i Hanna Ignatowicz. Chłopcy w składzie: Marcel Derendarz, Dawid Jędrusiński, Jan Pełka, Aleks Kwaśniewski, Igor Ruciński, Gracjan Sierociński, Szymon Antosiak, Kacper Krawczyk, Leon Mołdowski po wyrównanej walce zajęli II miejsce.

Czytaj więcej...

Konkurs poezji im. ks. J. Twardowskiego.

29.03.2019

Konkurs poezji im. ks. J. Twardowskiego.

W dniu 18 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa im. św.St. Kostki w Moszczenicy zorganizowała już po raz jedenasty recytatorski konkurs poezji im. ks. J. Twardowskiego. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w tym konkursie nagrody: Igor Olejnik kl. IVb, Krystian Caban kl. VI, Jakub Socha kl. VII. Wyróżnienie otrzymał uczeń kl. V Dawid Jędrusiński. Uczniów przygotowały polonistki: Iwona Jędrzejczyk, Agnieszka Czechowska. Gratulujemy nagrodzonym.

Czytaj więcej...

Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego  GEO- PLANETA.

29.03.2019

Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO- PLANETA.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego  GEO- PLANETA. W naszej szkole odbył się, on  21.11.2018 r. Do testu konkursowego przystąpiło 16 uczniów  z klasy VII-ej i VIII-ej. Bardzo dobry wynik uzyskał  Kajetan Frątczak (30 pkt) - otrzymał dyplom i nagrodę książkową.Trzynaścioro  uczniów zostało wyróżnionych: Karol Kopeć (29 pkt),  Wiktoria Sęk (28 pkt), Jakub Socha (27 pkt), Julia Badek (26 pkt), Maria Baranowska  (26 pkt), Patrycja Nowak (25 pkt), Klaudia Gronowska (25 pkt),  Julia Cybula (25 pkt), Kinga Hejduk  (24 pkt), Natalia Sońta (24 pkt), Mateusz Hejduk  (24 pkt), Marcelina Ruszkiewicz (23 pkt), Mateusz Hejduk (25 pkt), Oliwia Śmiechowicz (23 pkt). Pozostali otrzymali dyplomy uznania: Maja Nowak (21 pkt), Klaudia Drożdżal (18 pkt).

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy pożarniczej pt.

21.03.2019

Konkurs wiedzy pożarniczej pt.

   W dniu 18 marca 2019r. 4 uczennice z naszej szkoły brały udział w eliminacjach gminnych konkursu pt. " Młodzież zapobiega pożarom".  Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy wiekowe klasy IV- VI oraz klasy VII, VIII i gimnazjum. Uczniowie  rozwiązywali test składający się z 30 pytań.  Pytania dotyczyły m.in pierwszej pomocy, historii pożarnictwa czy chemii. Zwycięzcami konkursu zostały uczennice z naszej szkoły. W kategorii klas IV- VI Maja Sierocińska, a w kategorii klas starszych Oliwia Śmiechowicz. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym już 27 marca w Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalski.

Czytaj więcej...

Gminne zawody w piłkę koszykową.

21.03.2019

Gminne zawody w piłkę koszykową.

 W dniu 14 marca 2019r. uczennice z rocznika 2004- 2005 brały udział w gminnych zawodach w piłkę koszykową. W wyniku sportowej rywalizacji zajęły I miejsce w gminie. Skład drużyny zwycięzkiej: Julia Cybula, Patrycja Nowak, Maria Baranowska, Natalia Sońta, Klaudia Gronowska, Wiktoria Sęk, Maja Nowak, Klaudia Fałek, Maja Bąbol, Sandra Godala, Zuzanna Pełka, Patrycja Kot Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na powiatach.

Czytaj więcej...

Powiatowe zawody w koszykówkę.

21.03.2019

Powiatowe zawody w koszykówkę.

   Uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach na zawodach powiatowych w koszykówkę w kategorii dzieci rocznik 2006 i młodsi uczniowie z rocznika 2006 i młodsi brali udział w powiatowych zawodach w koszykówkę, które odbyły się w Wolborzu. W wyniku sportowej rywalizacji uczennice uplasowały się na miejscu 5, chłopcy zaś przegrali w półfinale z Wolą Kamocką zdobywając 4 miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Klaudia Drożdżal,Julia Reczyk, Oliwia Śmiechowicz, Wiktoria Nowak, Andżelika Grałek, Anna Cybula, Emilia Wojtas, Zuzanna Pabiniak, Daria Purkiewicz, Zofia Jagieło, Martyna Król, Maja Sierocińska. Skład drużyny chłopców:Jakub Socha, Fabian Duda, Mateusz Hejduk, Kacper Olejnik, Piotr Kawnik, Krystian Caban, Dawid Hejniak, Marcel Derendarz, Stanisław Hejduk, Bartosz Zielonka, Jakub Sójka. Opiekun drużyn Joanna Nowak. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Konkurs piosenki

18.03.2019

Konkurs piosenki

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach przebiegał w radosnej atmosferze. Obfitował w różne niespodzianki. Atrakcją był też Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej „Lata 70”. Odbyło się dziesięć prezentacji.

Szczególny zachwyt wzbudził występ  Klaudii Fałek (kl. VII), która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Stana Borysa „Jaskółka uwięziona. Wysoki poziom zaprezentowały pozostałe wykonawczynie z klas IV – VIII. Były to:

Julia Cybula (kl.VIII) w piosence Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”, Julia Kowalska (kl.VI) w piosence Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, Angelika Caban (kl. IVa) w utworze „Tyle słońca w całym mieście”, Weronika Lewandowska (kl. IV a) w przeboju Anny Jantar „Baju, baj”. W klasach młodszych nagrodę zdobył Szymon Król z klasy III, który wykonał piosenkę Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy” z towarzyszeniem koleżanek i kolegów z klasy. Największy aplauz otrzymali chłopcy z klasy I, którzy zaprezentowali się w piosence Edwarda Hulewicza „Za zdrowie pań”. Godnie zaprezentował się  chór dziewcząt z klasy I w utworze „Tyle słońca w całym mieście”. Tę samą piosenkę śpiewała Anita Duda z towarzyszeniem koleżanek  i kolegów z klasy III. Kacper Heleniak z oddziału przedszkolnego wybrał sobie bardzo piękną i trudną piosenkę Marka Grechuty „Będziesz moją panią”. Tegoroczny konkurs był kontynuacją prezentowania piosenek polskich rozpoczętą w zeszłym roku, kiedy to były przedstawiane były utwory lat sześćdziesiątych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się chętni do zaśpiewania największych przebojów  lat osiemdziesiątych.

Czytaj więcej...

 I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego

05.03.2019

I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Spelling Challenge"

       I edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Spelling Challenge" odbyła się 1 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach. Uczniowie oraz ich opiekunowie zostali powitani przez p. Marię Bylinka - dyrektora szkoły oraz p. Katarzynę Jędrusińską - pomysłodawcę i organizatora konkursu.W konkursie wzięło udział 12 piątoklasistów z 4 szkół podstawowych z terenu gminy. Sam fakt, że zostali oni wyłonieni do reprezentowania swoich szkół świadczy o ich mistrzowskim poziomie, co zostało podkreślone przez organizatora. Dyrektor szkoły podziękowała również opiekunom za czas i wysiłek włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.Uczestnicy wykazali się wzorcową znajomością zasad pisowni, literowania oraz słownictwa. Mimo towarzyszącego im stresu świetie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi polegającymi na pisaniu ze słuchu, literowaniu, układaniu wyrazów czy odnajdywaniu i poprawianiu błędnie zapisanych wyrazów.Uczestników oceniało jury w składzie: p. Aleksandra Biedroń-Pawlak, p. Anetta Janczak oraz p. Julia Mroczkowska. Ze względu na bardzo wyrównany poziom przyznano pięć nagród:I miejsce:    Iga Kuwerska - MoszczenicaII miejsce:   Kacper Słowianek - Baby                    Aleksandra Jagodzińska - Moszczenica                    Antonia Pawlak - Jarosty                   Magdalena Makowska - JarostyNagrody dla zwycięzców oraz podziękowania dla opiekunów w imieniu Wójta Gminy Moszczenica wręczyła p. Katarzyna Kaźmierczak - podinspektor ds. oświaty. Zdaniem nauczycieli i uczniów konkurs odbył się w przyjaznej atmosferze i mile widziana jest jego kolejna edycja.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu  w piłce siatkowej

05.03.2019

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej

       Uczennice rocznik 2004-2005 brały udział w Mistrzostwach Powiatu  w piłce siatkowej. W wyniku sportowej rywalizacji drużyna dziewcząt w składzie: Maria Baranowska, Maja Bąbol, Patrycja Nowak, Maja Nowak, Julia Cybula, Klaudia Gronowska, Natalia Sońta, Julia Serafin, Weronika Serafin, Klaudia Fałek,  Sandra Godala zajęła 7 miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Aktualności

Apel SU podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019

09.02.2019

Apel SU podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019

  W czwartek 7 lutego 2019 odbył się apel podsumowujący II półrocze roku szkolnego 2018/2019.  Podsumowano wyniki akcji, które były przeprowadzane przez SU i Szkolne Koło Wolontariatu PROMYK m.in. Wigilia dla zwierząt, Góra Grosza (uczniowie kl I zdobyli I miejsce za zbiórkę największej liczby monet), Wszystkie Kolory Świata, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.    Specjalnymi Oklaskami zostali uhonorowani uczniowie z poszczególnych klas, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w I półroczu.    Wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia w konkursach np: Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z języka angielskiego i matematyki PINGWIN, wewnątrzszkolne : Kanada w obiektywie, Wiedzy o sporcie.Rozstrzygnięto konkurs o puchar dyrektora szkoły dla najlepszej klasy , który  z rąk pani dyrektor Marii Bylinki odebrał przewodniczący klasy IV b.

Czytaj więcej...
Zdjęcie główne

17.08.2018

Sukcesy 2017/2018

W minionym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach uczestniczyli w różnych konkursach i zawodach, osiągając wiele sukcesów.Oto ich wyniki:- Gminne Zawody w Unihokeja          – 2 x I miejsce (dziewczęta, chłopcy)-Gminny Bieg Niepodległości              - I, III miejsce kl. I-III                                                               - II miejsce kl. VII-gimnazjum- Gminne Zawody w Piłkę Ręczną       – I miejsce dziewczęta                                                               - II miejsce chłopcy- Gminne Zawody Szachowe                - I miejsce- Gminne Zawody w Piłkę Siatkową    – I miejsce dziewczęta                                                               - II miejsce chłopcy- Gminne Zawody w Piłkę Koszykową - I miejsce dziewczęta                                                               - II miejsce chłopcy- Gminne Zawody w Piłkę Nożną Dziewcząt- I miejsce- Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej – nagroda główna- Gminny Konkurs Recytatorski Poezji ks. J. Twardowskiego -  2 nagrody, 2 wyróżnienia- Gminny Konkurs Literacki „Wolontariusz” - 2 nagrody- Gminny Konkurs Recytatorski kl. I - III „Dla Niepodległej”  -  nagroda- Gminny Konkurs Ortograficzny  kl. III–  2 x I miejsce- Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Tak widzę moją Ojczyznę”- wyróżnienie- Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II polska droga ku wolności” – wyróżnienie- Międzyszkolny Konkurs piosenki Ludowej – 3 nagrody, wyróżnienie- Powiatowy przegląd Muzyczny – I miejsce-  Powiatowy konkurs Plastyczny „Najbardziej lubię rysować”- 2 nagrody, 5 wyróżnień- Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Literacki „Ryby, płazy, wodorosty – ekosystem nie jest prosty”-      III miejsce- Powiatowy Turniej Recytatorski „ Emocje zakute w słowa”- wyróżnienie- Powiatowe Zawody w Unihokeja     – II miejsce- Powiatowe Zawody w Piłkę Ręczną – IV miejsce- Powiatowe Zawody Szachowe         - III miejsce- Powiatowe Zawody w Piłkę Nożną Dziewcząt- II miejsce- Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „O pióro Dyrektora WODN” - wyróżnienie- Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – II miejsce  etap rejonowy, zakwalifikowanie do etapu  wojewódzkiego- Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO - PLANETA – nagroda, 5 wyróżnień- Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „ARCHIMEDES PLUS” – laureat II st., III st.- Ogólnopolski Konkurs Plastyczno- Literacki  „ Pani Ireno…….”   - III miejsce- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego” – wyróżnienie- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – etap rejonowy – 3 os.- Ogólnopolski Konkurs „Tu powstała Polska – tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”-  finaliści (1 z 5 zespołów)- Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Wesołego Alleluja” - nagroda

Czytaj więcej...
Choinka Szkolna 2018/2019

09.02.2019

Choinka Szkolna 2018/2019

     W sobotę 9 lutego w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Uczniowie klas 0-IV bawili się od godziny 10.00 do 14.00 natomiast klasy starsze od 15.00 do 19.00. Uczniowie klas młodszych mogli zobaczyć bajkę w wykonaniu klasy III, którą prezentowali z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniów zabawiał profesjonalny DJ. Na sali pojawił się wielki miś, który zafascynował uczestników zabawy. Dla wszystkich uczestników rodzice przygotowali poczęstunek.

Czytaj więcej...
STRAJK

08.04.2019

SZANOWNI RODZICE / OPIEKUNOWIE PRAWNI Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, że nauczyciele naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Strajku Oświatowego. W związku z tym w szkole od dnia 8 kwietnia 2019r. do odwołania nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. Aktualne informacje będą zamieszczane na stronie internetowej.

Czytaj więcej...
,,Wszystkie Kolory Świata'' - prezentacja lalek

18.12.2018

,,Wszystkie Kolory Świata'' - prezentacja lalek

    W piątek 13 grudnia na specjalnym apelu zostały zaprezentowane lalki, które uszyli uczniowie naszej szkoły w ramach programu UNICEF ,,Wszystkie Kolory Świata''. Cechowała je różnorodność i pomysłowość.  Następnie prace zostały przekazane na aukcję, która odbyła się 15 grudnia w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Babach. Tam dzięki życzliwości księdza proboszcza członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,PROMYK'' sprzedawali lalki za minimum 10zł. W sumie sprzedanych zostało 56 prac i zebrano 877,40zł. Druga aukcja odbędzie się na styczniowych zebraniach z rodzicami. Cała kwota zostanie przekazana na szczepionki dla dzieci w Afryce. Akcję nadzoruje opiekun SU  i Szkolnego Koła Wolontariatu p. Adamina Marek-Kot.

Czytaj więcej...
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

27.08.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. o godz. 8.00.Serdecznie zapraszamy.Odjazd autobusu:7.15 - Powęziny7.25 - Raciborowice

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka