Opis zajęć


Zajęcia realizowane są od lutego 2026 r. i odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Celem zajęć koła chemicznego jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów. Zgłębiają oni wiedzę chemiczną poprzez realizację zagadnień wykraczających poza program nauczania w szkole podstawowej. Mają możliwość przeprowadzania prostych eksperymentów, doświadczeń i badań. Uczą się rozumieć codzienne zjawiska, takie jak: chemia w kuchni, kosmetykach, lekach czy produktach codziennego użytku. Dostrzegają więc, że chemia jest wokół nas co pomaga im lepiej rozumieć otaczający nas świat.

Zajęcia z nauki udzielania I pomocy uświadamiają uczniom jak ważne jest szybkie reagowanie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Uczą się resuscytacji krążeniowo-oddechowej korzystając z fantomów, pozycji bocznej czy postępowania w przypadku złamań lub oparzeń. 

Zajęcia teatralne to okazja do ćwiczenia wymowy, dykcji, wyrażania emocji gestem, słowem czy ruchem. Uczniowie pracują nad koncentracją i wchodzeniem w rolę. Uczą się właściwie recytować utwory poetyckie, zwracając uwagę na tempo i poprawną artykulację głosek. 

Trening Umiejętności Społecznych to nowoczesne wsparcie rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych uczniów, które realnie przekładają się na ich funkcjonowanie w szkole i w relacjach z innymi. Uczestnicy uczą się m.in. współpracy, komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z emocjami poprzez praktyczne ćwiczenia, scenki i pracę zespołową. Zajęcia sprzyjają budowaniu pewności siebie, poczucia bezpieczeństwa i wzmacniają dobrostan dzieci, wpisując się w kluczowe cele edukacyjne.

Podczas zajęć rozwijających rozwój zdolności, kreatywności i twórczego myślenia uczniowie wykonują różnorodne prace plastyczne, uczestniczą w zabawach sensorycznych oraz podejmują wyzwania konstrukcyjne takie jak budowanie mostów. Dzięki temu uczą się współpracy, rozwijają wyobraźnię i zdobywają praktyczne umiejętności poprzez działanie.

Na zajęciach z przedsiębiorczości uczniowie kształtują postawę przedsiębiorczego działania, rozwijają umiejętności wyboru szkoły i planowania kariery. Przygotowują się do racjonalnego zarządzania finansami osobistymi oraz pełnienia roli pracownika lub pracodawcy. Zajęcia odbywają się głównie metodą warsztatową, projektową lub w formie grywalizacji. Uczniowie nabywają umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, zarządzania budżetem osobistym i budżetem państwa. Poznali mechanizmy rynkowe - popyt, podaż. Zorganizowali symulację zarządzania budżetem domowym. Na zajęciach wykorzystywane są również narzędzia cyfrowe.

Uczniowie klas 6 i 7 uczestniczą w zajęciach z matematyki, które rozwijają umiejętność logicznego myślenia oraz praktycznego zastosowania wiedzy w różnych sytuacjach problemowych. Pogłębiają wiedzę z zakresu wyrażeń algebraicznych, potęg, pierwiastków oraz działań na ułamkach, rozwiązując zadania wymagające samodzielnego analizowania i tworzenia strategii. Podczas zajęć realizowane są również projekty pozwalające łączyć teorię z praktyką. Program sprzyja rozwijaniu kreatywności matematycznej, współpracy w grupie oraz przygotowaniu uczniów do konkursów i dalszej edukacji matematycznej.

Zajęcia z języka angielskiego są ukierunkowane na doskonalenie kompetencji językowych uczniów oraz rozwijanie pewności siebie w zakresie komunikacji w języku angielskim. W trakcie realizacji zajęć stosowane są nowoczesne i aktywizujące metody nauczania, w tym gry językowe, storytelling oraz projekty multimedialne. Podejmowane działania sprzyjają efektywnemu rozwijaniu umiejętności językowych, kreatywności oraz aktywnemu uczestnictwu uczniów w procesie dydaktycznym. 

Zajęcia rozwijające kompetencje poznawcze z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej umożliwiają uczniom z trudnościami w nauce opanowanie treści programowych. Uczestnikami zajęć są uczniowie z klasy II i III. Podczas zajęć wykorzystywane są metody interaktywne i praktyczne, które pomagają lepiej zrozumieć problemowe zagadnienia.

W ramach koła biologiczno-geograficznego uczniowie klasy 7 rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze oraz poszerzają wiedzę na temat środowiska naturalnego i jego ochrony. Podczas zajęć realizowane są działania ekologiczne, obserwacje przyrodnicze, doświadczenia oraz testy wiedzy promujące dbałość o środowisko, segregację odpadów i ochronę przyrody. Koło kształtuje postawy odpowiedzialności za otaczający świat oraz zachęca do aktywnego działania na rzecz ekologii.

Zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami terapii w klasie 2 rozwijają wrażliwość muzyczną, koordynację ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie. Podczas zajęć dzieci uczestniczą w zabawach rytmicznych, ćwiczeniach relaksacyjnych oraz ćwiczą proste układy taneczne pomagające wyrażać emocje i budować pewność siebie. Dodatkowo uczniowie uczą się kreatywnego reagowania na muzykę, co sprzyja rozwojowi wyobraźni i pozytywnej atmosferze w klasie.

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

zajęcia

Zajęcia

zajęcia

Zajęcia

zajęcia

Zajęcia

Aktualności

Brak elementów.

Wyszukiwarka