Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas 1 – 3  w ramach projektu Poznaj Polskę

08.11.2022

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas 1 – 3 w ramach projektu Poznaj Polskę.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas 1 – 3

w ramach projektu Poznaj Polskę

Dnia 27.10.2022r. klasy 1 – 3 pojechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Najpierw dzieci w Centrum Nauki da Vinci mogły  zobaczyć modele wynalazków i reprodukcje obrazów słynnego Leonarda, a nawet spróbować samemu wykonać jego projekty w wirtualnej rzeczywistości. Korzystały z  mnóstwa interesujących stanowisk do eksperymentów, jak Dzwony Rurowe, Kołyska Newtona czy Wir Wodny. W Jaskini Raj uczniowie zachwycali się bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Zainteresowanie wzbudziły nietoperze i pająki.

Zaciekawienie wzbudził Zamek Królewski w Chęcinach – z przełomu XIII i XIV wieku. Największe poruszenie wzbudziła sala tortur i baszty. Po obiedzie w Zajeździe pod Srebrną Górą w Chęcinach wyruszono w kierunku Kielc.

W Rezerwacie Przyrody Kadzielnia dzieci obserwowały liczne zjawiska tektoniczne, mineralizacyjne i różne formy krasowe. Zobaczyły, jaka roślinność porasta skały i jak wygląda amfiteatr.

 W drodze powrotnej na dzieciach duże wrażenie wywarł dąb Bartek -  najstarsze drzewo w Polsce. Były zdziwione, że jest tak rozłożyste i potężne, bo na zdjęciach na takie nie wyglądało.

 

 

Aktualności

Brak elementów.

Wyszukiwarka